E dini çfarë është dyshemeja pelvike ? Zbulojeni në një bisedë me Dr. Ardi Prushi

Muskujt e dyshemesë së legenit janë muskujt në fund të barkut, që ndodhen në trupin e burrave dhe të grave. Këto muskuj kanë tre funksione kryesore: Mbajnë fshikëzën, zorrët dhe mitrën në vendin e duhurAta...

Çfarë do të thotë Bias Konjitiv

Unë e përdor shumë shpesh togfjalëshin “Bias Konjitiv”, që me fjalë më të thjeshta do të thotë, “ perceptim i modifikuar” që nxit një alterim të logjikës, një deformim, që ndryshon në mënyrë të vetëdijshme...

Shkakton vaksina e Covid-19 probleme me fertilitetin? Ja si qëndron e vërteta bazuar në 3 organizata të njohura mjekësore

Ditën e djeshme, 10 gusht 2021, bëra dozën e parë të vaksinës Pfizer ( te stadiumi Air Albania), kështu që vendosa të ndaj në Instagram eksperiencën time. Menjëherë vërshuan pyetjet rreth pjellorisë dhe...

Kategoria -Ekspertët

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.