filma porno

Seksi në jetë VS seksi në filma porno

Nuk do mbaroj kurrë së përsërituri se sa e rëndësishme është që të dallojmë dhe kuptojmë, si fillim, fantazinë nga realiteti. Si për shembull të kuptojmë që komeditë romantike janë zbavitëse, për t’u kënaqur, njësoj si filmat porno. Pra, ndërkohë që është shumë normale dhe e shëndetshme të kënaqesh duke parë filma porno është dhe e domosdoshme që të shihen me pak doza realiteti ( si Sex and the City ). Nuk mund të lejojmë që perfomanca e disa aktorëve, që paguhen shumë mirë për më tepër, të shtrembërojë pritshmëritë e realitetit tonë!

Nëse do të mësosh më shumë rreth edukimit seksual je në vendin e duhur. Tabu i përgjigjet pyetjeve që janë shumë tabu për mamin dhe babin apo për një të afërm. Të marrësh në kontroll vetën dhe jetën tënde seksuale është një lloj fuqizimi. Këtë herë këshillat janë më praktike. Dy adresa në web ku të shohim filma porno që minimizojnë boshllëkun midis seksit në filma porno dhe seksit në jetën reale.

 1. Lust Cinema

Lust Cinema është një teatër dhe kinema virtuale që mbledh filmat më të mirë për adult dhe produkte të tjera moderne dhe inovative.

 1. MakeLoveNotPorn

Bejdashurimosbejporno është një platformë e krijuar nga përdoruesit të cilët hedhin në rrjet video të cilat nxisin seksin e jetës reale.

Mos harro, ka shumë arsye se pse duhet të jesh krenar se sheh porno.

Filmat porno janë të shëndetshmë. Ok, padyshim që nuk janë zëvëndësues të seksit por të ndihmojnë gjatë masturbimit dhe kjo është një plus. Masturbimi nga ana tjetër është padyshim fantastik për shëndetin psiko fizik dhe siç kam thënë në postin paraprak ul stresin dhe përmirëson gjumin. Masturbimi përmirëson aftësitë e tua seksuale.

Ndonjëherë janë më mirë se sa vetë akti. Hmm, ndonjëherë ama. Na ndodh të gjithëve të kemi një nga ato netët që nuk do të çohesh nga divani/krevati, për t’u larguar nga tv/laptopi dhe për t’u veshur, për t’u përballur me njerëz. Ndërkohë  duke parë filma porno mund të kemi një orgazëm pa u përballur me problematikën e lartpërmendur. Gjithashtu në këtë rast fokusohesh te vetja pa u merakosur që të gjesh një tjetër individ.

Përmirëson marrëdhëniet. Seksi më i mirë ndodh kur partnërët kanë vibe ose energjinë e njejtë. Duke parë filma porno bashkë, krijohet atmosfera e duhur për të kuptuar se çfarë pëlqen apo nuk pëlqen tjetri. Shikimi i filmave porno në çift hap horizonte të reja dhe rrugë të pashkelura më parë.

Me pak fjalë, pa njohur veten nuk mund të presim që partneri të dijë se çfarë duam. Për t’ja thënë duhet ta dimë. Kështu që eksploroni seksualitetin tuaj dhe njihuni me trupat tuaj njerëz.

Zhaklin Lekatari

10 komente

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • jam dakort po ne porno me shum skena ka kur femra dominohet dhe abuzohet,mendoj qe audio porn eshte me mir se te ndihmon te imagjinosh jo ta shofesh gati 😀

 • kam nje prb shume rralle e arrij argazmen , thuajse fare me penis … por vetem me gishta
  me shqeteson ky fakt

  • Hello. Mos u shqeteso, ky eshte nje problem qe hasin shume vajza dhe gra. E para sepse jo te gjitha grate arrijne orgazem vaginale, dhe e dyta sepse cilesia e marredhenies tende nuk eshte ajo qe ti kerkon. Derisa arrin te perjetosh orgazem me gishta, do te thote qe mund ta arrish dhe me penetrim, por duhet te ndryshoje procesi i penetrimit. Kerkoi partnerit te zgjase paralojen dhe pjesen para penetrimit ne menyre qe te jesh me e eksituar dhe gjate aktit, kerko ate qe te pelqen. Pra menyra se si penetrohet, shpejtesia, rreshqitja, pozicioni, por dhe elemente te tjere shtese, si ndodnje fjale eksituese ose dhe ndonje perkedhelje apo prekje e forte. Shpresoj te te kem ndihmuar sado pak. Me shkruaj perseri.

 • Me perpara kam qene nje shikues i kripur i filmave porno, madje mundohesha qe te shikoja nje stil te mire dhe ta praktikoja dhe per zhgenjimin tim nuk ishin kurre te ngjashem me ata te pornos. ( kjo per thjeshte faktin qe aktoret porno sterviten fizikisht dhe psikologjikisht per te bere ato pozicione ). Me mendjen time un po kerkoja qe te isha “maqo man” 😀 ( te zezen time isha ne ate periudhe hahahahaha, pamvaresisht se raportet zgjasnin mesatarisht 2-3 ore. ) .

  Para ca vitesh, nje shok i imi gigolo, me keshilloi qe te shikoja ca videotutorial mbi seksin oral te bere nga lezbiket. Qe nga ai moment jeta ime seksuale ka ndryshuar komplet, sepse vetem pasi pashe ato video dhe kam filluar ti praktikoj me te gjitha femrat qe kam patur raporte kam arritur te kuptoj se shpesh here femrat qe kam qene me perpara kane bere gjoja si te eksituara en krevat me mua. Fillova te njoh shume me mire trupin e femres, reagimet ndaj nje prekjeje apo gjate raportit oral dhe tani çdo raport oral eshte shume shume me i mire dhe me i kenaqshem si per mua ashtu edhe per partneret. Tani raporti seksuale shkon 2-3 ore por cilesia eshte rritur jashte mase.

  Si perfundim, gjate periudhes se filmave avash avash po humbisja fantazine dhe ndjesine seksuale sepse perqendrohesha me teper tek imazhet e filmave porno qe une kisha ne mendje sesa te femra qe une kisha prane, ndersa pas periudhes se videotutorialve te lezbikeve kam arritur te kuptoj shume me mire trupin e femrave, qe te kem shume me fantazi dhe qe te shijoj qindra here me teper cdo moment me partneret.

  Une sinqerisht çdo mashkulli i keshilloj qe te shohe nje video tutorial te lezbikeve qe mesojne sesi te bejne seks oral. Nje mashkull i vertete sa here qe eshte ne krevat me nje femer duhet te pakten qe ta beje ate nje here qe te kete orgazem.
  Pastaj, siq i thone, po nuk e kenaqe ti partneren tende do te ta kenaqe komshija 😀

  • Amin. Shyqyr qe doli njeri dhe tha duhet te mesosh trupin e tjetrit. Me doli goja nga vendi duke e thene. Shijoni ate qe beni, kujdesuni per paralojen, beni seks oral. Kujdesuni qe partnerja te jete e qete, e lumtur, jepini vemendje. Mos shihni filma porno, ata jane aktore, paguhen per ate gje. Nuk eshte realitet. Shpresoj qe komentet e tua te ndihmojne te tjeret qe vetem lexojne dhe kane turp dhe te pyesin.

   • Une personalisht kame vene re qe ne Shqiperi pjesa me e madhe nuk bejne seks oral me arsyen ” Nuk e fus koken aty une “.
    Harruat se thuajse te gjithe andej kemi dale 😀 pervec atyre qe kane lind me operacione. ( eshte shaka ).

    Shume vete kane problemin e higjenes. Perpara se te beni seks ne pergjithesi beni nje dush perpara dhe jo vetem nese beni seks oral., kerkojini partneres/partnerit qe te jete i depiluar poshte. Te kujdesesh per trupin tend eshte rrespekt per trupin tend ne rradhe te pare dhe pastaj per partnerin, pra njerez mesoni te rrespektoni trupin tuaj.
    Problemi me i madh dhe ai qe bezdis me shume njerezit eshte era e vagines apo shija e lengjeve.
    Era e vagines me nje dush perpara thuajse zhduket ose ngelen fare pak, ndersa shija e lengjeve vaginale ngelen dhe e degjon kur femra fillon te eksitohet.
    Persa i perket shijes se lengjeve vaginale ajo te kalon me eksperience , ( ose merr nje karramel mente perpara dhe mbaje ne goje , ose nje karramel qe ka shije speci djeges te lehte 😀 se po moret ndonje spec djeges te forte do fluturoni nga dritarja haahahahah ).
    Beni nji eksperiment me partneren/partnerin tuaj, vendosni qe ne nje dreke apo darke per 2/3 ti dedikoheni masazheve dhe seksit oral.

    • Problemi me shijen e lengjeve dhe vagines ka te beje dhe me cilesine e ushqimit. Sperma apo lengjet e ndryshme marrin shije te ndryshme jo vetem ne baze te higjenes por dhe ne baze te ushqimeve qe konsumojme. Nje jete e shendetshme ne te gjitha drejtimet eshte menyra me e mire se si te shijojme cdo gje ne jete. Ushqimin, sportin, pasionet, punen, partnerin, udhetimet e kshu me rradhe 🙂