johnny bravo

Burrëria – çfarë është kjo ?

Në kulturën tonë të jesh mashkull do të thotë mos sillesh si gay. Gjithashtu do të thotë dhe që nëse në karakterin tënd ke pjesë femërore atëherë duhet t’i fshehësh. Kjo në njëfarë mënyre është të shpegosh burrërinë duke treguar  se çfarë  nuk është ajo.

Por çfarë dmth të jesh burrëror? Është një gjëndje fizike apo mendore? Është të sillesh në mënyrën e duhur? Është kur jë shumë i aftë në krevat? Mund të jesh burrëror nëse zëri yt tingëllon si miza në qyp? Personalisht mendoj që koncepti i burrërisë zhvillohet me kalimin e kohës. Burrëria është një koncept i kulturës moderne  dhe nuk ka një bazë në shkëncë apo natyrë, gjithsesi ajo është një forcë shumë e madhe që ndikon në mënyrën se si ne e shohim veten dhe të tjerët.

Në kulturën moderne perëndimore të jesh burrë do të thotë të jesh i pavarur kur rasti e kërkon. Dhe gjithashtu i kujdesshëm, i gjindshëm dhe i sjellshëm. Një burrë duhet të jetë i aftë të marrë dhe të japë emocione shpirtërore dhe fizike por pa qënë shumë i ngjitur. Ai duhet të ketë vlera dhe etikë pune dhe nuk duhet të tregojë burrërinë e tij duke u munduar të trëmbë apo të ofendojë të tjerët. Ai nuk duhet të ketë një sensor për kërkimin e seksit të kundërt në organin e tij gjenital ndërkohë që dukja e tij mund të shkojë nga Harry Potter deri të një model reviste.

Pastërtia nuk është asnjëherë opsionale!

Ka shumë djem dhe burra ama qe nuk kanë asnjë nga këto cilësi por gjithsesi janë shumë të kërkuar dhe të suksesshëm. Këta janë ata djem që e marrin organin e tyre gjenital shumë seriozisht. Kjo ndodh sepse e vetmja mënyrë që kanë që të bindin vetvetën që janë burra është performimi i aktiviteteve mashkullore: birra, raki, droga dhe ndonjë “pjeshkë” aty afër që mund të përdorin. Ata më shumë duken se sa janë.

Zhaklin Lekatari

2 komente

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Mashkulli qires(zhakline , kshu e quj veten munohu te me kuptosh)nuk du te ofendoj po dhe ti gjithashtu me eksiton deri ne nje nivel , esht ceshtje kimie mos me pyet pse haha ;) says:

    Zhaklina, po hy pak fort po nuk m intereson , po tregoj pikpamjen time ,me pelqen seksi me epsh , imagjjnata me eksiton n maximum dhe e vej direkt ne praktike.
    Mundohem qe me cdo partnere te rradhes te mar knaqesit maximale tek paraloja , (femra vdes per kete gje gjithashtu 😉 , e zhvesh duke e nuhatur dhe puthur ne qafe dhe afer veshit , i flas pak ne vesh sepse krijon eksitim bonus ,dhe nderkohe duke i kapur bythet dhe duke i ferkuar doren tek vagina ose fjale tjeter tjeter, ja heq pantallonat / strecet me dhune dhe i fus ftyren me epsh mrapa ne bythe ne vithe dhe i fus llapen direkt ne vrimen e sumes sepse me eksiton pa mase dhe po aty i fus dhe ftyren dhe llapen ne moment ne vagine sikur ne ate moment vajza te shkrihet aty pastaj duke me kapur penisin dhe duke u cuar n kemb duke i lepir gjinjte me deshir perveluese, me merr penisin dhe e fut ne goje dhe vazhdon ben gojore , 1 nga gjojnat me te mira dhe prishese.
    Me pas kuptohemi me pozicionet qe duam dhe momentet e para te vogla vazhdon pak me avash dhe masi kalojne 20 sekonda vazhdon seksi (marrdhenja seksuale) kalon ne nje nivel me te ”eger” dhe thjesht perqendrohesh tek partneri yt si 2 qenie te barabarta , kerkon impenjim maximal nga partneri si mashkulli ashtu dhe femra kur ben levizjet gjate seksit. Ndonjehere na vjen ne mend dhe “pislliku” qe po bejme qe nuk esht dicka e tille , ose sikur ta marin vesh te tjeret qe po qihemi bashke dhe kjo gje te eksiton me shum. Ne fund vjen pjesa e derdhjes , mjndohem qe te leshoj sa me shum sperme ne ftyren e asajt femre aq terheqese sepse eshte nga pjeset me te bukura , i gjithe seksi esht ber per ate orgazem. Mos me mer me sy tjeter si i rrezikshem apo ku di une , nuk ka lidhje , jam 22 vjec kam 1 trup jo t keq sepse kam 5 vjet qe boj pal dhe deshirat seksuale i kam si ty zhaklin apo si cdo femer tjeter e fshehte . Kjo esht perspektiva ime personale mbi seksin, shpresoj kur ta lexosh te japi dhe ty zhaklin nje ideologji tjeter qe rrall her e degjon nga tj dhe shpreson tkem kriju sadopak impresion tek ty dhe vizitoret e faqes.